Nevěřili byste, jak stav našich střev ovlivňuje naši náladu a pokožku

Date:

Věděli jste, že střevo je schopno komunikovat s mozkem prostřednictvím bloudivého nervu – lebečního nervu, táhnoucího se od mozkového kmene přes srdce, jícen a plíce až do břišní dutiny – známého jako střevně mozková osa? Až 90% vláken v bloudivém nervu přenáší informace ze střeva do mozku.

Naše střeva bychom měli dát na první místo

Příroda vytvořila několik zajímavých látek, které ocení naše střeva. Patří mezi ně také rostlinný enzym – papain. Enzymy jsou jedním ze zázraků přírody, protože všechno v našem těle se děje s pomocí enzymů. Při jejich nedostatku přecházejí nerozložené bílkoviny do tlustého střeva, kde podléhají procesům hnití a způsobují trávicí problémy jako jsou nadýmání či průjmy. Enzymy jsou velké bílkoviny, které urychlují nebo zpomalují různé chemické reakce v našem těle, velmi jednoduše vysvětleny. Už samotný původ slova o tom mluví. „EN“ znamená „v“ a „zyme“ znamená „kvas“.

Seznamte se s enzymem papain

Enzym papain pochází z plodů papáje (papája melounová) a zajímavostí je, že se získává ze šťávy nezralých plodů. Čím zralejší je plod, tím méně tohoto enzymu obsahuje. Věděli jste, že papája je velmi oblíbeným ovocem v Jižní Americe, kde se podává jako dezert po pojídání steaků? Jednou z vlastností papainu je, že pomáhá rozkládat bílkoviny na menší řetězce, kterým mluvíme peptidy nebo dokonce na ty nejmenší, kterým mluvíme aminokyseliny a tak podstatně zlepšuje trávení a využití bílkovin. Papain je velmi vhodný pro lidi, kteří jedí hodně masa, sportovce, kteří užívají proteiny, ale i pro lidi, kteří užívají kolagen, protože výrazně pomáhají při vstřebávání kolagenu, který je také bílkovina.

Papain nepůsobí jen v žaludku

Papain působí již v žaludku a pokračuje v našem střevě. V žaludku kromě toho, že pomáhá zlepšovat trávení, zklidňuje sliznici žaludku, což je přínosem pro lidi, kteří jsou náchylní k průjmům nebo mají vředy na žaludku. Tím, že zlepšuje celkové trávení, může pomoci snížit hmotnost.

V Jižní Americe se papája používá i na…

V Jižní Americe se papája používá také na obklady pokožky, aby pomohla uzdravit různé rány na pokožce, popáleniny, vyrážky ba dokonce se tyto obklady dají použít i po různých chirurgických zákrocích, jelikož papain má velmi silné protizánětlivé účinky. Stejné účinky má iv případě, že jej užíváme orálně a proto je součástí i jednoho z nejprodávanějších kolagenů na Slovensku – VIACOLLAGENU.

Ve Viacollagenu naleznete dokonale čistý papain

Ve VIACOLLAGENU naleznete dokonale čistý papain, který má sílu až 100 000 U/g, což u běžně dostupných papainových doplňků výživy nenajdete. Navíc pomáhá rozkládat toxiny v našem těle, snižuje svalovou únavu a všemi výše uvedenými vlastnostmi zlepšuje celkovou imunitu člověka. Imunitu podporuje také prostřednictvím svých antioxidačních vlastností, čili zabraňuje poškození buněk pokožky. Papain má tak silné antibakteriální vlastnosti, že se používá také ke konzervování potravin. Snižuje totiž možnost napadení potravin houbami, bakteriemi a plísněmi.

Přes žaludek ke zdravější pokožce

Teď už víte, proč je pro nás papain důležitý. I proto se ho odborníci z mojkolagen.cz rozhodli použít v kolagenovém produktu VIACOLLAGEN+ navíc jej obohatili o osm složek v čele s vlákninou z clusterové fazole, která je balzámem pro naše střeva či o klinicky testovaný kolagen, který je nejlépe využitelný pro naši pleť, vlasy a nehty. V lahodném drinku dle Vašeho výběru (ananas, višeň, zázvor, acai, kiwi) navíc naleznete zinek, biotin, selen, vitamín C, vitamín E a kyselinu hyaluronovou. Už nemusíte kupovat jednotlivé složky odděleně a vyhazovat stovky eur na doplňky výživy. V jednom produktu najdete vše, co ocení Váš žaludek, střeva, ale také pokožka a vlasy.

Human digestive system with doctor hand hold magnify glass to show probiotics stock illustration

Malé překvapení na závěr

Nacházíte-li se v bodě, kdy řešíte Vaše trávení, imunitu, nadýmání, průjmy nebo zhoršený stav pokožky a vlasů, tato informace Vás zaručeně potěší. Máme pro Vás 21 eurovou slevu na celou tříměsíční kúru, při které jsou výsledky nejviditelnější. Stačí si vybrat balíček podle typu problému, který řešíte a následně vybrat příchuť, která Vám vyhovuje. Následně už jen stačí zadat kód v nákupním košíku:

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Chcete se cítit na jízdním kole lépe? Kupte si nové sedlo a pedály

Cyklistika je skvělý koníček, který nás udržuje v kondici, bez...

Barva Vánoc 2022

Každý rok sledujete trendy ve vánoční výzdobě a měníte...

Porovnání parametrů BlufVPN s TunnelBear VPN Free: V čem je která lepší?

Jaká VPN má lepší parametry: Bluf VPN, nebo si...

Kvalitní pohřební služba zajistí důstojný pohřeb

I když se jedná o smutné téma, které nikdo...