Porovnání parametrů BlufVPN s TunnelBear VPN Free: V čem je která lepší?

Date:

Jaká VPN má lepší parametry: Bluf VPN, nebo si předplatit Tunnel Bear VPN Free? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, přičemž výsledek srovnání je 6,8/10 : 7,6/10.

Rychlost stahování a nahrávání Bluf VPN versus Tunnel Bear VPN Free, kdo lépe sviští?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Bluf VPN a Tunnel Bear Free VPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 60 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 179 Mb/s. Bluf VPN byla o 119 Mb/s pomalejší oproti Tunnelbear VPN Free.

Rychlost nahrávání udává upload, u Bluf VPN činil 48 Mb/s. Tunnel Bear Free VPN jsme naměřili rychlost 93 Mb/s. Je tak o 45 Mb/s rychlejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 185 ms. U druhé Tunnelbear Free VPN skript naměřil průměrných 12 ms. U rychlosti odezvy je menší hodnota výhodnější, takže BlufVPN se ukázala být o 173 ms horší.

Průběžný bodový součet recenze BlufVPN : TunnelBear VPN Free tak činí 4 /10 – 7/10.

Povede se BlufVPN přehrávat filmy z Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Bluf VPN tuto dovednost zvládne. Obecně stačí spustit VPN a z nabídky vybrat zemi, Tunnel Bear VPN Free cizojazyčný Netflix odemknout nezvládá.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž Tunnelbear VPN Free tuto schopnost nabízí. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí má.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a kill switch. Pro představu BlufVPN poskytuje ochranu DNS a Tunnelbear Free VPN například nenabízí white list.

V porovnání funkcí VPN je výsledek 6 /10 vs. 5/10.

Jak si stojí BlufVPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, Bluf VPN udává 500 serverů. V nabídce Tunnel Bear Free VPN jsme se dopočítali 26 serverů. První z dua tak má o 474 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u Tunnel Bear VPN Free byl 26. Druhá z porovnávaných VPN má 59, tedy o 33 víc. V tomto porovnání tak vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Bluf VPN dokáže 5. TunnelBear VPN Free povoluje současně připojit 5 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá BlufVPN a které umí Tunnel Bear VPN Free?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Bluf VPN umí zařízení se systémem Android a nezvládá operační systém iOS. TunnelBear Free VPN iPhone zvládá, zařízení se systémem Android zvládne pokrýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. BlufVPN formálně vznikla v Estonsku. Sídlo druhé srovnávané VPN je v Kanadě.

Aplikace Bluf VPN není k dostání v českém jazyce, Tunnelbear Free VPN česky taky není.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla BlufVPN bodového součtu 9/10 a Tunnel Bear VPN Free získává 8/10.

Cena předplatného Bluf VPN vs. Tunnelbear VPN Free

Tunnelbear VPN Free lze mít zdarma, druhou VPN si můžete objednat již od 49 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 7/10 pro první VPN a 10 /10 pro tu druhou.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Chcete se cítit na jízdním kole lépe? Kupte si nové sedlo a pedály

Cyklistika je skvělý koníček, který nás udržuje v kondici, bez...

Barva Vánoc 2022

Každý rok sledujete trendy ve vánoční výzdobě a měníte...

Kvalitní pohřební služba zajistí důstojný pohřeb

I když se jedná o smutné téma, které nikdo...

TIP od MyJobsi.cz: Jak reagovat na nevhodné chování zaměstnavatele

Zaměstnavatel stávající či potenciální je vždy vůči nám coby...