Nových 20 pracovních míst. Foxconn naplňuje svá prohlášení, chce vyrábět elektroniku pro auta

Date:

Nitranský Foxconn naplňuje svá prohlášení o průniku do automotive sektoru. Fabrika plánuje do automatizované výroby elektroniky pro automobilový průmysl v letošním roce investovat téměř 4,78 milionu. eur a během dvou let vytvořit 20 nových pracovních míst. S výrobou plánuje začít již letos, plnou plánovanou kapacitu očekává na podzim roku 2023.

Projekt by podle materiálu předloženého do meziresortního připomínkového řízení mohl získat i pomoc státu. Ministerstvo hospodářství SR navrhuje pro společnost investiční stimul 597 tis. eur ve formě úlevy na dani z příjmů. Samotná firma přitom požadovala téměř 1,2 milionu. eur ve formě úlevy na dani z příjmů. Definitivní slovo při schvalování podpory bude mít vláda.

„Cílem investičního záměru je diverzifikace produkce stávající provozovny průmyslové výroby, zaměřené na výrobu spotřební elektroniky, o výrobu elektronických zařízení pro automobilový průmysl, které v provozovně dosud nebyly vyráběny,“ uvádí se v materiálu. Finálním výrobkem budou desky plošných spojů pro moduly světlometů do vozidel Výrobky budou dodávány tzv. Tier 1 výrobcům komponentů pro automobilový průmysl – výrobcům světlometů.

Portrait of a female factory employee with a digital tablet looking at camera and smiling. Woman warehouse worker with people in background.

Společnost Foxconn Slovakia je na slovenském trhu od července 2010, její začátek však sahá až do 90. let, kdy společnost Sony Slovakia zahájila svou výrobu v Trnavě. V Nitře aktuálně vyrábí zejména LCD a OLED televizory a desky plošných spojů určené pro využití v televizorech. Zaměstnává téměř 1 400 lidí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnání parametrů BlufVPN s TunnelBear VPN Free: V čem je která lepší?

Jaká VPN má lepší parametry: Bluf VPN, nebo si...

Kvalitní pohřební služba zajistí důstojný pohřeb

I když se jedná o smutné téma, které nikdo...

TIP od MyJobsi.cz: Jak reagovat na nevhodné chování zaměstnavatele

Zaměstnavatel stávající či potenciální je vždy vůči nám coby...

Potřebujete nový vánoční stromeček? Krásnou jedličku, smrk i borovici koupíte na svetstromku.cz

Mít krásný vánoční strom je přáním každé rodiny. Proto...