Ochranné amulety a talismany

Date:

Ochranné amulety lidé používali již od dávných dob. Různé sošky z kamenů a minerálů jim sloužil jako obrana proti černé magii a negativním vlivům. Měli je stále u sebe ve formě šperku nebo na domácím oltáři v chalupě. Ty byly vytvořeny nejen z kamenů, jako je malachit, ale také vyřezány ze dřeva.

Postupem času, jak přišlo křesťanství, prolínaly se spíše náboženské motivy, jako andělé nebo různé bytosti, které přinášely do domácnosti mír a klid. I ty se vyráběly z minerálních kamenů. Dneska jsou oblíbenými soškami sloni, pyramidy, busty nebo buddhové.

Jako přívěšek na krk vás ochrání například strom života, keltské uzly nebo pohanské symboly, či písmeno ohm. Stačí si vybrat podle vašeho vkusu. Příjemný vám bude také náramek ze sekaných kamenů či kuliček, který vás bude uklidňovat v náročných situacích.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo o drahých kovech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá platina nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Porovnání parametrů BlufVPN s TunnelBear VPN Free: V čem je která lepší?

Jaká VPN má lepší parametry: Bluf VPN, nebo si...

Kvalitní pohřební služba zajistí důstojný pohřeb

I když se jedná o smutné téma, které nikdo...

TIP od MyJobsi.cz: Jak reagovat na nevhodné chování zaměstnavatele

Zaměstnavatel stávající či potenciální je vždy vůči nám coby...

Potřebujete nový vánoční stromeček? Krásnou jedličku, smrk i borovici koupíte na svetstromku.cz

Mít krásný vánoční strom je přáním každé rodiny. Proto...