Sérum dokáže zázraky, je ale potřeba ho správně použít! Odbornice nám prozradila, jak na to

Date:

Dnes se již na většině kosmetických poliček či umyvadel v koupelně najde několik produktů, které používáme k ošetření pleti. Přesto se stále mnoho z nás zamýšlí nad tím, jestli je opravdu nutné používat sérum nebo si pořídit tonizační přípravek či odličovač.

Verdikt v případě tohoto dilematu je více než jasný – ano, vhodná péče o pleť si žádá hned několik specializovaných přípravků a konkrétní postup jednotlivých kroků, které nám z dlouhodobého hlediska zajistí mladistvější vzhled a zdravější pokožku. Jednu z klíčových úloh přitom v pleťové péči (u žen, ale i mužů) tvoří pleťová séra. Jejich podíl na tom, jestli dokážeme například zpomalit tvorbu drobných vrásek, vyrovnat tón pleti nebo kůži hydratovat či naopak zastavit akné, je klíčový.

„Sérum je tekutější koktejl, který obsahuje mnohem vyšší koncentrace látek, aktivních látek, než najdeme v krému. Je to všechno ve vstřebatelné formě – obsahuje mnohem menší molekuly, než jsou v krému – právě z toho důvodu, aby pronikaly hlouběji a působily v kůži lépe,“ říká estetická dermatoložka Elizabeth Pavlíčková.


Každé sérum může mít poněkud jiné indikace, existuje široké spektrum použití sér. „Nejčastěji se používají liftingové, anti-ageingové. Mezi vyhledávaná séra patří také uklidňující, depigmentační, hydratační nebo séra pro problematickou pleť,“ jmenuje Pavlíčková, která zároveň dodává, že právě indikace působení na pleť je základem pro použité aktivní látky. „Séra mohou být jednosložková, dvousložková nebo vícesložková. Podle toho, co potřebujeme, můžeme zvolit i různou kombinaci sér. Vždy by však měly obsahovat alespoň nějaký vitamín, mohou tam být extrakty z bylin, různé kyseliny, peptidy, hydratační složky. Výhodou je pak také složka přírodního typu, například vulkanického původu a podobně,“ vysvětluje lékařka.

European girl dropping serum collagen moisturizer from pipette on face close up. Focused redhead young beautiful woman. Concept of face skin care

Používání pleťového séra je v denní rutině péče o pokožku důležité. Chceme-li však efektivitu, nutná je důslednost. Stále mnoho žen i mužů podceňuje krok čištění pleti. Ten je přitom asi ten nejklíčovější. Dokonce iu sér. „I když použijeme to nejdražší sérum, jaké je na trhu a nebudeme mít vyčištěnou pleť, je to zbytečné. Sérum nebude účinkovat a můžeme ho rovnou vyhodit z okna,“ říká rázně Pavlíčková a pokračuje.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Chcete se cítit na jízdním kole lépe? Kupte si nové sedlo a pedály

Cyklistika je skvělý koníček, který nás udržuje v kondici, bez...

Barva Vánoc 2022

Každý rok sledujete trendy ve vánoční výzdobě a měníte...

Porovnání parametrů BlufVPN s TunnelBear VPN Free: V čem je která lepší?

Jaká VPN má lepší parametry: Bluf VPN, nebo si...

Kvalitní pohřební služba zajistí důstojný pohřeb

I když se jedná o smutné téma, které nikdo...